Šteniatka

Výchova a výcvik šteniatok a mladých psov

  • Domov
  • Výcvik
  • Šteniatka

Výchova a výcvik šteniatok a mladých psov

Nedeľa: v zime od 09.00 – 10:15, v lete od 8.00

Do tejto skupiny prijímame psovodov so šteňatkami od troch mesiacov veku, prípadne mladými psami, ktorí majú kompletné základné očkovanie

 

Z teoretických základov s majiteľmi psov priebežne preberáme:

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif základné princípy držania psa,

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif základné výchovné metódy,

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif základy všetkých cvikov formou hry (privolanie, ovládateľnosť a chôdza na vodítku, aport, polohy sadni , ľahni , vstaň, dlhodobé odloženie).

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif Sledujeme prejavy šteňaťa v skupine ostatných psov a jeho chovanie voči majiteľovi a ostatným ľuďom tak, aby sa od počiatku potlačovali nežiadúce prejavy (strach a agresivita).

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif Rozvíjame správnu formu hry so psovodom. Hra sa strieda s výcvikom s motiváciou na hračku, pamlsok a hru so psovodom.

http://www.vycvik.sk/images/bodka.gif Pomáhame psovodom riešiť problémové situácie a predchádzať vytváraniu zlozvykov u psa (skákanie na ľudí, nerešpektovanie psovoda, rozlišovanie chodníka a cesty, zvykanie byť o samote, zvyk na auto, dopravný ruch, lovecké pudy atď.)

 

 

http://www.vycvik.sk/images/steniatka.jpg

Keď sa psovod naučí základy v tejto skupinke, prechádza okolo 10 mesiaca veku psa do skupiny starších psov. U niektorých majiteľov psov je možné, v prípade jasného smerovania ďalšieho výcviku, individuálne usmerňovať výcvik hlavne v pachových prácach. Súčasťou výchovy sú aj informácie o správnom kŕmení, zložení krmiva a starostlivosti o psa.

 

Oprávnenie na webe

V prípade oprávneného užívateľa otvára nové možnosti

Meno

Heslo